Jubileusz 65-lecia Sekcji Matki Naszej

Dodał Emil Hamera, 27 września 2021 Kategorie: Aktualności, Ważne Brak komentarzy
Jubileusz 65-lecia Sekcji Matki Naszej

65 lat minęło…

Czekaliśmy na tę chwilę bardzo długo. Pandemia sprawiła, że 65-lecie Sekcji Matki Naszej było przekładane z terminu na termin. Nadszedł jednak czas świętowania, wyznaczony na 18 września 2021 r. Tym razem impreza odbyła się w klimatycznym Międzygórzu, w domu wczasowym Gigant.

Do Międzygórza licznie stawili się członkowie sekcji, zarówno ci starsi stażem (ale na pewno nie duchem), jak i najmłodsi adepci taternictwa jaskiniowego. W samo południe odbyła się msza w intencji zmarłych grotołazów w miejscowym kościele. Niektórzy, mimo fatalnej pogody, zdecydowali się na zdobycie pobliskiego tysięcznika Śnieżnika.

Wieczorem wszyscy spotkali się na uroczystym bankiecie, który zainaugurował obchody. Wszystkich powitał prezes Mirek Kopertowski. Wyjątkowe przemowy wygłosili Janusz Rabek, Krzysztof Cena, Roman Bebak i Piotr Kijewski, w których odnieśli się m.in. do początków Sekcji Matki i odkrycia Jaskini Czarnej. Zabawne, wzruszające, pouczające i bardzo piękne były to słowa. Odczytano także życzenia od Piotra Wojciechowskiego, który nie mógł przybyć na obchody.

Potem przyszedł czas na pokaz slajdów i film Jana Jakuba Kolskiego „Najpiękniejsza jaskinia świata”, do której zdjęcia robiono w Jaskini Niedźwiedziej, a jako aktorzy wystąpili członkowie Sekcji.

Jubileusz nie mógł się oczywiście odbyć bez wspaniałego tortu oraz pamiątkowego wspólnego zdjęcia. A potem były śpiewy. Młody narybek z lekkim zdumieniem na twarzach wysłuchał pierwszego hymnu Sekcji o Zuzannie. Wspólnie odśpiewano obecny hymn oraz wiele grotołazowych pieśni. Zabawy, rozmowy, śpiewy i wspomnienia trwały prawie do białego rana.

Wyrazy uznania należą się organizatorom, a w szczególności Kasi i Dagmarze, które w tych trudnych okolicznościach organizacyjnych spisały się na medal.

Do zobaczenia już za 4 lata!

Hanka Buczkowska

Fotorelacja: https://sgw.wroc.pl/galeria/nggallery/all/65-lecie-sgw-miedzygorze