Zmarł Zbyszek Kurpios

Dodał wojtek, 18 stycznia 2013 Kategorie: Aktualności, Ważne Komentarze: 1
Zmarł Zbyszek Kurpios

Z przykrością informujemy że 17 stycznia 2013r. po ciężkiej chorobie zmarł Zbyszek Kurpios. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu, we wtorek 22.01.2013 o godzinie 13.20.
Czytaj dalej

Zmarł Jerzy Bieroński

Dodał wojtek, 30 maja 2012 Kategorie: Aktualności, Ważne Brak komentarzy
Zmarł Jerzy Bieroński

27 maja zmarł Jerzy Bieroński, wieloletni Członej Sekcji Matki Naszej. Był jednym z najbardziej zasłużonych badaczy Jaskini Nieźwiedziej w Kletnie i Masywu Śnieżnika, czemu poświęcił większość swojej pracy naukowej. Prawdziwy pasjonat eksploracji i rzetelny naukowiec, a przy tym Człowiek niezmiernie życzliwy i pogodny. Dla środowiska eksploratorów, badaczy i sympatyków Jaskini Niedźwiedziej był niekwestionowanym autorytetem, którego opinii, pomysłów i życzliwości będzie bardzo brakować.

Pogrzeb Jurka odbędzie się w czwartek 31 maja o godz. 15 na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu.

Zmarła Alicja Stoksik

Dodał wojtek, 8 marca 2011 Kategorie: Aktualności Brak komentarzy

Ś.p. Alicja Stoksik zmarła we Wrocławiu nagle w dniu 24 marca 2011. Uroczystosci pożegnania przed kremacją odbędą się w poniedziałek, 28 marca 2011, o 12.40 na cmentarzu na Psim Polu we Wrocławiu przy ul.Kiełczowskiej 80. Rodzina prosi o nie składanie kwiatów w tym dniu. Uroczystość złożenia urny w grobie rodzinnym w Opatowcu odbędzie się w terminie późniejszym. Czytaj dalej

Kondolencje

Dodał sylwia, 10 stycznia 2011 Kategorie: Aktualności Brak komentarzy

Sekcja Grotołazów Wrocław pragnie złożyć najszczersze kondolencje rodzinie oraz najbliższym Marcina Piaskowskiego, naszego młodego kursanta.
Zmarł on tragicznie na stokach Świnicy na przełomie 2010/11 roku .
Nie ma słów by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czujemy.

Wigilia klubowa 2010

Dodał sylwia, 8 grudnia 2010 Kategorie: Aktualności Brak komentarzy

Sekcja Matka Nasza ma przyjemność zaprosić na kolejną uroczystość, a mianowicie wspólną, tradycyjną Wigilię.
Spotkanie odbędzie się jak co roku w siedzibie klubu, dnia 14 grudnia o godzinie 20:00.

„Od śmierci w dolinach zachowaj nas Panie”

Dodał sylwia, 24 października 2010 Kategorie: Aktualności Brak komentarzy

Dziś, tj. 24.10.2010, przypada 21 rocznica śmierci Jerzego Kukuczki. Jako pierwszy Polak, a drugi człowiek na świecie, zdobył Koronę Himalajów. Zajęło mu to tylko 9 lat, co w porównaniu do 17 lat, które poświęcił Messner, jest doskonałym wynikiem. Zginął 24 października 1989 podczas wejścia na Lhotse nową drogą. Odpadł na wysokości 8300m n.p.m., tuż przed granią szczytową. Lina łącząca go z partnerem – Ryszardem Pawłowskim – nie wytrzymała obciążenia. Pochowano go w szczelinie lodowej, nieopodal miejsca upadku.
Czytaj dalej

Zmarł Adolf Łuczycki

Dodał sylwia, 17 czerwca 2010 Kategorie: Aktualności Brak komentarzy

W dniu 15 czerwca zmarł Adolf Łuczycki, powszechnie znany jako Bolo, wieloletni członek Sekcji Matki Naszej.  Pogrzeb odbędzie się   w dniu  19 czerwca (sobota) od godzinie 11  w Jeleniej Górza na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Krośnieńskiej.

16. Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych 05.06.2010

Dodał sylwia, 11 maja 2010 Kategorie: Aktualności Brak komentarzy

Speleoklub Bobry Żagań zaprasza grotołazów, taterników,miłośników sportów górskich do Wojcieszowa (Góry Kaczawskie, 25 km od Jeleniej Góry) na 16. Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych, które odbędą się w sobotę, 5 czerwca, w kamieniołomie Gruszka w Wojcieszowie. Te widowiskowe zawody połączone są z imprezami towarzyszącymi ? zwiedzaniem okolicy, meczem: grotołazi i taternicy ? Wojcieszów, pokazem Teatru Ognia i sztucznych ogni, konkursem ?Pchnięciekulą?.
Czytaj dalej

Podziękowania

Dodał sylwia, 16 kwietnia 2010 Kategorie: Aktualności Brak komentarzy

Witajcie,

Po nastu latach (4 kadencje) przewodniczenia Sekcji Matce Naszej, postanowiłem dalej już nie uczestniczyć w żadnym z „Ciał Zarządzających” Sekcją Grotołazów Wrocław. W minioną środę odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Sekcji (kto był to wie), na którym to m.in. wybraliśmy nowy Zarząd na kolejną kadencję. Skład Zarządu na najbliższe 3 lata przedstawia się następująco: Krzysztof Furgał – prezes, a poza nim Michał Składzień, Marek Śliwiński, Michał Górski i Przemysław Skowroński. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Julita Tuczyńska, Piotr Sawicki i Emil Hamera.
Czytaj dalej

Le roi est mort, vive le roi!

Dodał sylwia, 15 kwietnia 2010 Kategorie: Aktualności Brak komentarzy

W dniu 14. kwietnia 2010 odbyło się Walne Zgromadzenie członków Sekcji Grotołazów Wrocław. Zostały wybrane nowe władze Klubu w składzie:
ZARZĄD:
Krzysztof Furgał – Prezes
Michał Górski
Michał Składzień
Przemysław Skowroński
Marek Śliwiński
KOMISJA REWIZYJNA:
Emil Hamera
Julita Tuczyńska
Piotr Sawicki

Czytaj dalej